YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

REKTÖRÜMÜZ, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ YUSUF ZİYA UYAR’IN EMEKLİLİĞİ ONURUNA DÜZENLENEN İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

Yer: TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu emektar öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Yusuf Ziya Uyar’ın emekliliği onuruna düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine çok sayıda öğretim elemanı katıldı.

 

  İftar yemeği sonrası açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ “Üniversitemize uzun yıllar hizmet etmiş değerli bir hocamızın emekli olması vesilesiyle iftar sofrasında bir araya geldik. Yusuf Ziya hocamıza bundan sonraki hayatında, ailesiyle ve sevdikleriyle hayırlı, uzun bir ömür diyorum. Emeklerinden ve katkılarından dolayı Yozgat Bozok Ailesi olarak kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

     Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ Yozgat Bozok Üniversitesinin hem fiziki yapısı hem de akademik camiasıyla önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek “İnşallah geçmiş yönetimden aldığımız bayrağı çok daha ilerilere taşımak için gayret edeceğiz. Üniversitenin iki ayağı var. İlki olmazsa olmazı eğitim öğretim diğeri ise araştırma geliştirme faaliyetleri dediğimiz akademia. Eğer üniversite adından bahsettirecekse kesinlikle bilimsel anlamda gerek projeleriyle gerekse de yayınlarıyla varlığını ortaya koyması lazım. Bozok Üniversitesi bu anlamda potansiyel arz eden bir üniversite. Her bir arkadaşımız çeşitli alanlarda uzmanlıklar yapıyor. Alanlarında ileri düzeye gelmiş farkındalık oluşturmuş arkadaşlarımız var. Biz bu potansiyeli çok daha aktif ve faal kullanmak istiyoruz” dedi.

     Yozgat Bozok Üniversitesi olarak misyon farklılaşması adına bölgesel kalkınma özelinde prototip çalışmalar yapacaklarına dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Karadağ “İnşallah Bozok Üniversitesi misyon farklılaşması anlamında Yükseköğretim Kurumuna (YÖK) sunacağı bölgesel kalkınma özelinde geniş ve kapsamlı bir dosya ile  prototip olarak yapılması gereken her  adımı atacaktır. Üniversitemizin çeşitli alanlarında ve laboratuvarlarında orta ölçekli tesisler kurarak yapacağımız ürünleri bölgenin müteşebbislerine, sanayicilerine biz bunları yaptık bölgesel kalkınmaya yönelikte potansiyeller bunlar diyeceğiz. Bozok Üniversitesi bölgesinde ne kadar güçlü olursa bölgesinin huzur ve refahı o kadar artar. Kuracağımız ekiple birlikte üniversitemiz bir iki yıl içerisinde adından söz ettirecektir diye inanıyorum” dedi.

     Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında “Bizim dünyamızda kişileri ötekileştirmek, farklı kategorize etmek, kanaati ve düşüncesi bakımından bir tarafa itmek yok. Üniversitesine değer katan, üniversitesine bu anlamda katkı sunan, vatanını milletini seven, bayrağına aşık her bir fert bizim için anlamlı ve değerli. O açıdan bizim için değerli olan görev ve sorumluluklarını bilen kişilerdir. Eğer bir pozitif ayrımcılık yapacaksak daha çok üreten daha çok çalışan daha çok gayret eden arkadaşlarımız için yapılacaktır. Geçmiş dönemlerden bu tarafa üniversitemize katkı sunan bütün arkadaşlarımız ve hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bizler de bu katkı üzerine hep birlikte çok çok daha fazla şeyler katarak bir marka üniversite kimliği oluşturmaya çalışacağız” dedi.

     Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu emektar öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Yusuf Ziya Uyar ise böyle bir yemek tertip ettikleri için teşekkür ederek çalışma arkadaşlarından helallik istedi.

     Üniversitemize vermiş olduğu hizmetleri ve değerli katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ Yusuf Ziya Uyar’a çini işlemeli tabak, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mevlüt Arslan ise plaket taktim etti.